אופרה אחרת: על האלבום החדש של שרה סיני

צילום: תילי שרו ליבנה

צילום: תילי שרו ליבנה

כשהקשבתי בפעם הראשונה ל "בית האופרה", האלבום השלישי של שרה סיני, לא זכרתי מיהי שרה סיני, ולא איך נשמעת המוזיקה של שיקו פלדמן, המפיק. שמעתי, נהניתי, אהבתי והלכתי לבדוק.
אז גם נזכרתי (בעזרת גוגל כמובן) שסיני כבר הוציאה אלבום ראשון בשנת 2005 – "חבק, יהיה משהו", בהפקה של דן תורן. זה היה אלבום של פאנק אקוסטי, בהפקה רזה ושירה דקה. האלבום השני, "אתה אוהב אותי?", יצא ב-2013 בהפקה של פיטר רוט, והוא הרגיש יותר מלודי, כמו שפיטר רוט יודע לעשות. בשמונה השנים שבין האלבומים האלו הקול של סיני העשיר, התבגר והעמיק, וכמוהו העמיקו גם הלחנים שלה, מה שמביא אותנו אל "בית האופרה".

"בית האופרה" הוא אלבום בוגר בכל מובן, ובמובנים הטובים של המילה: ההפקה של שיקו פלדמן עשירה ומגוונת, הלחנים של שרה סיני מעניינים וקליטים, הקול שלה מחוספס בדיוק במידה הנכונה, והמילים (שאת רובן כתב אחיה, רוני סיני) מדויקות ונוגעות. היא מתחילה עם "ריח" שכתב גלעד כהנא, שיר אישי ואינטימי שעוסק במשולש אהבה מסוכן ועומד על סף תהום, ממשיכה עם "בית האופרה"- טקסט חברתי ופוליטי שמתכתב עם המחאה של 2011 ותל אביב של 2016, ומפגישה את שני הקצוות האלו ב"בית קפה משולש": שיר שמתחיל מהמקום הזוגי-אישי והופך מהר מאוד לאמירה חברתית מפיה של מלצרית אמיתית בבית קפה אמיתי. בכלל, יש הרבה אמת באלבום הזה, והיא עטופה ברוך נעים שלא מטשטש את העוצמה שלה.

"בית האופרה" הוא אלבום שמכוון למיינסטרים, וזה מצוין: ההפקה נעה בין רוק מרוסן למיתרים עדינים, מקהלה, וגיטרה סלייד. עם השירה של שרה סיני, המוזיקה מצליחה להטריד ב"ריח", לנשוך ב"בית האופרה", לרגש ב "יתומים בסופה" ולהשאיר סימני שאלה פתוחים ב "בוער בי" (שכתב והפיק אורן ברזילי). את כל הקסם הזה היא ריכזה בשבעה שירים שמשאירים רצון לשמוע עוד.

שווה להקשיב, שווה לקנות, ללכת להופעות. שווה לחכות לעוד.

בנדקמפ

תגובות

וורדפרס: 5
 • comment-avatar

  That's an expert answer to an inirtesteng question

 • comment-avatar

  my opion would be not to name a animal a human name(i hope that didnt sound mean or scarstic) but human names dont really fit animals. I’m only 11 and i think the world of dogs. my favorite names for a dog are Angel, spot or either muffins. but thats just my opion on what i think of it.

 • comment-avatar

  jrk, no seré yo el que me oponga a que sus hijos reciban educación católica. Con lo que no estoy de acuerdo es que se pague con parte de mis impuestos. Lo demás, francamente, es respetable y es otra opción, pero con medios propios.Salud y República

 • comment-avatar

  Hiya! I know this is kinda off topic but I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My website discusses a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to shoot me an email. I look forward to hearing from you! Terrific blog by the way!

 • comment-avatar

  "The guy was on parole for fraud committed via the internet. I mean he violated his parole, don't make him out to be a martyr just because he posted something like this."The key is differential enforcement. Would the Feds have cared about him uploading a Youtube clip of cute kittens, had they found out? You can probably guess the answer.

 • DISQUS: 0